Meie lugu
Vinkymon OÜ on Eesti perefirma, mille juured ulatuvad 2012. aastasse, mil meil, Vinkide perel, tekkis mõte populariseerida ebaküdooniat ja sellest valmistatavaid tooteid. Olime ise eksperimenteerinud juba aastaid supertoiduainete ebaküdoonia ja küüslauguga, kuid see maailm, mis nende töötlemisel avanes, oli piiritu ning patt oleks olnud seda kõike imelist vaid endale hoida. Nõnda rajasimegi Eesti esimese ebaküdoonia viljade kasvatuse. 

Ebaküdoonia õunad on iidsete aegade viljad, mida peetakse paljude legendide ja müütide “kuldseks õunaks”. Rikkalik lõhna ja maitse kompleks, koos kuldkollase päikeselise olemuse ja Eestimaa põhjamaise mulla väega, turgutab keha ning vaimu. Need kasulikud omadused, mida see vili endas peidab ja mida kõike sellest valmistada saab, on olnud see, mis on süstinud ettevõtte tegemistesse usku.
Vinkymoni valikust leiab ka küüslaugukrõpsud, mis on võitnud nii meie kui ka paljude teiste südamed. Kuna küüslauk on üks vanimaid kultuurtaimi, mis on inimestel aidanud juba tuhandeid aastaid tervist tugevdada ja ideid jagus ka selle vilja jaoks, sai meie magus valik täiendust ka pisut vürtsikama näol.  

Meie toodang valmib Väike-Maarja vallas Ärina külas. Põhiline müük toimub hetkel Eestis – külastame laatasid ja levitame head sõna supertoiduainete kohta Eesti inimeste seas. Meie tooteid kaunistavad Põhja-Eesti kohaliku toidu ja öko märgised. Valik laieneb ikka ja jälle, ning loodame, et igaüks leiab omale lemmiku.